(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

fiat panda (Nr 4706124)

fiat panda

Marka i model:

fiat panda

Waga w kg (łączna):

840.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2451.00 km

Adres i termin nadania

Luksemburg, Luxembourg, Bofferdange

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Nomos Eurytania, Karpenisi

24 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.