(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fiat Panda (Nr 5691158)

Fiat Panda

Marka i model:

Fiat Panda

Waga w kg (łączna):

850.00

Budżet zlecenia [zł]:

1150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1144.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Friesland, Opsterland

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Radomsko

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.