Fiat Panda (Nr 5812822)

Fiat Panda

Marka i model:

Fiat, Panda

Waga w kg (łączna):

1090

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 797.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragón, Pina De Ebro

13 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Almería

22 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.