(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

fiat panda (Nr 6070811)

Marka i model:

fiat panda

Waga w kg (łączna):

1200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1808.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.