(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat Panda (Nr 6437291)

Fiat Panda
Waga Sztuk:
Fiat Panda 2 Gen. (2003 - 2011) Hatchback 5-Türig
Długość
353 cm
Szerokość
157 cm
Wysokość
154 cm
ok. 950 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 950 kg
Dystans: 1228 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Puglia, Fasano

Od 28 sie 2020 do 2 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Argowia, Unterentfelden

11 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.