(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat Panda (Nr 6534173)

Fiat Panda
Waga Sztuk
Fiat Panda 2 Gen. (2003 - 2011) Hatchback 5-Türig
Długość
353 cm
Szerokość
157 cm
Wysokość
154 cm
ok. 950 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 950 kg
Dystans 28 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Eichstätt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Ingolstadt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.