(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fiat Panda (Nr 6534398)

Fiat Panda
Waga Sztuk
Fiat Panda 2 Gen. (2003 - 2011) Hatchback 5-Türig
Długość
353 cm
Szerokość
157 cm
Wysokość
154 cm
ok. 950 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 950 kg
Dystans 29 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Eichstätt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Ingolstadt

Od 8 paź 2020 do 10 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.