Fiat Panda (Nr 7624605)

Fiat Panda
Waga
Sztuk
Fiat Panda 2 Gen. (2003 - 2011) Hatchback 5-Puertas
Długość
353 cm
Szerokość
157 cm
Wysokość
154 cm
ok.
905 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
905 kg
Dystans
1043 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, El Puerto De Santa María

Od 23 cze 2021 do 25 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Ferrol

Od 28 cze 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.