(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat Panda 1.2 4x4, 2008 (Nr 4891206)

Fiat Panda 1.2 4x4, 2008

Marka i model:

Fiat Panda 4x4 1.2l, 2008

Waga w kg (łączna):

1500.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Obwód Irkucki, Irkuck

10 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.