Fiat panda x 6 (Nr 7879390)

Fiat panda x 6
Waga
Sztuk
Fiat panda
Długość
3380 cm
ok.
800 kg
6
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
4800 kg
Dystans
2341 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Buckinghamshire, Aylesbury

Od 13 paź 2021 do 15 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Od 18 paź 2021 do 21 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.