(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 16:03

fiat punto (Nr 2755692)

fiat punto

Marka i model:

Punto

Waga w kg (łączna):

800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 4.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

White Elm Street, Ipswich, IP3 8BA, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ransomes Way, Ipswich, IP3 9SP, Wielka Brytania

Termin elastyczny