(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat Punto (Nr 5704378)

Fiat Punto

Marka i model:

fiat punto

Waga w kg (łączna):

1015

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2318.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 15 lut 2020 do 16 lut 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Sycylia, Palermo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.