(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat Punto (Nr 6069384)

Marka i model:

Fiat Punto 1.2 3P Pop

Waga w kg (łączna):

1090

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3078.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.