Fiat Punto (Nr 6731706)

Fiat Punto
Waga Sztuk:
Fiat Punto 2 Gen. (1999 - 2003) Hatchback
Długość
380 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
148 cm
ok. 1055 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1055 kg
Dystans 893 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 22 paź 2020 do 21 lis 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Bergamo

Od 22 paź 2020 do 22 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.