Fiat Punto (Nr 7597893)

Fiat Punto
Waga
Sztuk
Fiat Punto 3 Gen. [2th restyling] (2012 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
406 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1040 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1040 kg
Dystans
2353 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Benidorm

Od 8 cze 2021 do 11 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 12 cze 2021 do 19 cze 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.