(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat punto grande (Nr 5316058)

Fiat punto grande

Marka i model:

Fiat punto grande

Waga w kg (łączna):

1015

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2894.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, South Ayrshire, Heathfield Industrial Estate

12 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

1 kwi 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.