(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-26 23:15

Fiat Punto samochód, odbiór tylko w dniu 11.01.2018 r

(Nr 2242827)
Fiat Punto samochód, odbiór tylko w dniu 11.01.2018 r

Marka i model:

Fiat Punto

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 837.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Rooilijn 5, Achtkarspelen, 9231DZ, Holandia

11 sty 2018

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Od 10 sty 2018 do 14 sty 2018