Fiat Scudo (Nr 5454810)

Fiat Scudo

Marka i model:

Fiat Scudo

Waga w kg (łączna):

1792.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2067.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Aargau, Baden

3 lut 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Aleksandropolis

12 lut 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.