Fiat Sedici (Nr 7218246)

Fiat Sedici
Waga
Sztuk
Fiat Sedici 1 Gen. [restyling] (2009 - 2012) Hatchback
Długość
411 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
162 cm
ok.
1267 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1267 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 10 sty 2022 do 17 sty 2022

Adres i termin dostawy

Brazylia, Rio De Janeiro, Rio De Janeiro

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.