(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat. Stilo (Nr 4632163)

Fiat. Stilo

Marka i model:

Fiat stilo

Waga w kg (łączna):

1340

Budżet zlecenia [€]:

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3160.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

17 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Giurgiu, Giurgiu

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.