(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat stilo (Nr 4855974)

Fiat stilo

Marka i model:

Fiat stilo

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 90.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 8 sie 2019 do 8 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Nysa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.