(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat stilo (Nr 4947698)

Fiat stilo

Marka i model:

Fiat stilo

Waga w kg (łączna):

500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 877.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria

13 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Garrucha

23 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.