(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat Tipo (Nr 6578563)

Fiat Tipo
Waga Sztuk:
Fiat Tipo
Długość
457 cm
2500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2500 kg
Dystans 4835 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

Od 19 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castile And León, León

Od 12 lis 2020 do 19 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.