(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-29 15:13

Fiat 126p

(Nr 2247087)

Marka i model:

fiat 126p

Waga w kg (łączna):

600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1597.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Alwernia, 32-566, Polska

Od 28 sty 2018 do 25 lut 2018

Adres i termin dostawy

Oslo, Norwegia

Termin elastyczny