(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiberlaser, Abkantpresse und Tafelschere (Nr 5612547)

Fiberlaser, Abkantpresse und Tafelschere

Długość [m]:

28

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

38000

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [€]:

6000

Dystans: 2415.00 km

Adres i termin nadania

Turcja, Bursa, Bursa

Od 6 sty 2020 do 14 sty 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Solothurn, Wolfwil

14 sty 2020


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz urządzeń jak i różnego sprzętu wymaga doświadczenia ze strony przewoźnika, który powinien dostatecznie dobrze osłonić urządzenie, aby ustrzec się różnego rodzaju awarii, rys i wgnieceń. Do najczęściej zlecanych ładunków w kategorii przewóz maszyn i sprzętu należą frezarki, młoty, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, konstrukcje stalowe, kompresory, urządzenia solaryjne (solaria), urządzenia czyszczące, suszarnie oraz dużo innych.

Koszt transportu urządzeń i sprzętu

Cena transportu urządzeń i sprzętu będzie zależna głównie od wielkości i wagi przedmiotu oraz od trasy czyli od miejsca załadunku do punktu wyładunku. Głównie transport maszyn jest przewozem ponadgabarytowym i zobowiązuje do posiadania odpowiednich uprawień jak i dużej wiedzy ze strony przewoźnika. W Polsce śr. cena  przewozu urządzenia kosztuje 1,28 zł/km. Orientacyjnie np., przewóz maszyny wulkanizacyjnej w obrębie Polski kosztuje 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej w obrębie Polski związane jest z ceną blisko 1,02 zł/km.

Cena transportu maszyn i sprzętu za granicą

Głównymi kierunkami w europejskim transporcie urządzeń lub sprzętu są Niemcy oraz UK. Śr. koszt przewozu urządzeń lub sprzętu za 1 kilometr na trasie Polska – UK jest wydatkiem około 0,70 zł. Przykładowo, transport spawarki do UK będzie kosztował średnio 0,23 zł/km. Tymczasem na trasie nasz kraj – Niemcy za transport maszyn płacimy blisko 0,95 zł za kilometr. Na tej trasie za przewóz urządzenia typu oklejarka kosztuje około 1,18 zł za kilometr, a transport frezarki to cena niecałe 0,54 zł/km.