Fiesta i Astra z 4100 Ringsted DK do 72-010 Police PL (Nr 4903770)

Fiesta i Astra z  4100 Ringsted DK  do 72-010 Police PL

Marka i model:

Ford Fiesta mk6 , Astra H kombi

Waga w kg (łączna):

1.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 409.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Zelandia, Ringsted

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Police

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.