Figura z żywicy. (Nr 6035300)

Figura z żywicy.

Długość [m]:

0.35

Szerokość [m]:

0.35

Wysokość [m]:

0.8

Waga w kg (łączna):

5

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Niepiętrowalne, zabezpieczyć przed przewróceniem.

Dystans: 862.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Skrbeńsko

27 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Istria County, Baderna

31 maj 2020


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie przedmiotów szklanych, delikatnych oraz łamliwych trzeba wcześniej rozważyć możliwość ochronienia paczki – w takich okolicznościach nie wystarczy standardowy karton. Niezajętą przestrzeń pakunku należy wypełnić gąbczastymi częściami ochronnymi. Szkło bezpiecznie będzie zawinąć w folię stretch – wyjątkowo swoje zainteresowanie powinno się poświęcić przedmiotom pękającym i pamiętać, żeby zapełnić wolne miejsca w opakowaniu, aby się one nie przemieszczały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc osłonięcia elementu folią, znaczące jest również otoczenie elementu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudła.

Kiedy przewozimy wielkie szklane elementy takie jak: szklane półki, to wypadałoby ochronić je zarówno przed rozbiciem jak również przed popękaniem. Łatwo tłukący się element zawijamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w pudle oraz drukowanymi literami umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub przyklejamy naklejkę ostrzegawczą z tym samym komunikatem.

Drobne ze szkła elementy na przykład kieliszki, butelki warto owinąć starymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. W kolejnym etapie układamy je w kartonie w taki sposób, aby nie stukały o siebie. Taką samą metodą pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości szklanych przedmiotów, np. żyrandole czy monitory, wypada wykorzystać dla dodatkowego ochronienia gąbczaste materiały, jak np. ubrania oraz szmatki.

Koszt transportu elementów delikatnych zależy od ciężaru, formatów, trasy i terminu realizacji przesyłki. Istotne znaczenie może mieć także fakt, jeżeli żądamy użycia specjalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli chcemy, żeby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt około 140 PLN. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to wydatek rzędu 250 złotych.