(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Figura żywiczna (Nr 5948780)

Długość [m]:

0.4

Szerokość [m]:

0.4

Wysokość [m]:

1.05

Waga w kg (łączna):

15

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Figura jest pusta w środku, ostrożnie podczas przenoszenia i przewożenia.

Opakowanie ładunku:

Figura owinięta tekturą falistą

Dystans: 146.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

Od 20 mar 2020 do 23 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 23 mar 2020 do 24 mar 2020


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przesyłki, których przewóz wymaga szczególnej uwagi uważa się paczki, które łatwo ulegają defektom oraz bywają delikatne i nietrwałe. Należą do nich m.in. instrumenty muzyczne, rzeczy szklane, dzieła sztuki, wyroby ceramiczne oraz rzeczy wykonane z łamliwych surowców. W gronie nierzadko przetransportowywanych rzeczy znajdziemy pianina, szklane kabiny prysznicowe, szyby samochodowe, lampy, lustra oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia właściwego ochronienia transportu jest istotna. Dobrą praktyką jest zastosować tworzywa osłaniające takie jak: folia stretch, folia bąbelkowa oraz kartony. Folii bąbelkowej i tekturę najlepiej wziąć do osłonięcia niedużych przedmiotów – można je dostać w markecie budowlanym i w portalach w sieci. Podczas gdy folia stretch stosowana będzie do owinięcia całej rzeczy. Do osłonięcia przesyłki można wykorzystać także pledy, styropian, magazyny, ubrania i taśmy.

 

Koszt transportu paczki o nadzwyczajnej ostrożności

 

Cena transportu paczki, która wymaga nadzwyczajnej ostrożności uzależniony jest od wagi i gabarytów, a także od odcinka między punktem załadunku oraz punktem wyładunku. Na ostateczną cenę może rzutować także konieczność dostarczenia materiałów zabezpieczających przez firmę przewozową. Przykładowo, za transport lustra na odcinku Gliwice – Warta wydano prawie 250 złotych. Tymczasem za przewóz zegara kominkowego na odcinku z Łodzi do Holandii zostało zapłacone 200 zł. Za transport rzeźby kamiennej na trasie Umianowice – Warszawa cena wyniosła 300 złotych.