(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2017-05-01 13:31

Firefox bicycle

(Nr 1761981)
Firefox bicycle

Dystans: km

Transport rowerów

    Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

    W sytuacji, kiedy transportujemy nowy rower należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się ułożyć go w opakowaniu po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła albo nabyć pasujący karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie trzeba zdemontować oraz usunąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie ułożyć w odrębnych, mniejszych kartonach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby lub przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

    Gdy postanowimy zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw chroniących przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

    Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także daty realizacji transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.

Adres i termin nadania

Nowe Delhi, 110086, Indie

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny