(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Flächenlampe mit Neonlichtröhren in einem Softcase verpackt (Nr 8102555)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Flächenlampe mit Neonlichtröhren in einem Softcase verpackt
135 x 40 x 27 cm
7 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
7 kg
Dystans
572 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

20 paź 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

22 paź 2021


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie rzeczy łatwo tłukących się, kruchych oraz łamliwych trzeba wcześniej rozważyć możliwość zabezpieczenia przesyłki – w takiej sytuacji nie wystarczy zwykły karton. Niezajętą przestrzeń pakunku przydałoby się wypełnić plastycznymi częściami ochronnymi. Delikatną rzecz dobrze jest owinąć w folię stretch – szczególnie uwagę należy poświęcić elementom kruchym i pamiętać, żeby zapełnić wolne miejsca w pudle, żeby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc zabezpieczenia rzeczy folią, zasadnicze jest również otoczenie przedmiotu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego pudełka.

Jeśli przewozimy duże szklane elementy np. lustra, to powinno się zabezpieczyć je zarówno przed rozbiciem jak również przed popękaniem. Ze szkła element okręcamy szczelnie folią stretch, zaklejamy taśmą pakową, układamy w pudle oraz drukowanymi literami notujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę ostrzegawczą z podobnym komunikatem.

Małe ze szkła elementy np. szklanki, lampki dobrą praktyką jest osłonić starymi kartkami z magazynów lub ubraniami. W dalszym kroku układamy je w pudełku w ten sposób, aby nie dotykały się. W ten sam sposób owijamy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się rzeczy, takich jak lampy lub monitory, wypada użyć dla dodatkowego ochronienia miękkie materiały, przykładowo bluzki lub szmatki.

Koszt przewozu przedmiotów kruchych uzależniony jest od ciężaru, wielkości, odcinka do pokonania i daty realizacji przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, jeżeli wymagamy zastosowania profesjonalnych materiałów zabezpieczających (jeśli chcemy, żeby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na aukcji transportowej przewóz szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska kosztował około 140 PLN. Za transport lustra z Gliwic do Warty to wydatek rzędu 250 zł.