(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

flipper (Nr 5412582)

flipper

Długość [m]:

200

Szerokość [m]:

70

Wysokość [m]:

150

Waga w kg (łączna):

100

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 575.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Krasowa

Termin elastyczny


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przesyłki, których transport wymaga specjalnej uwagi uważa się przesyłki, które szybko ulegają defektom oraz są delikatne i nietrwałe. Należą do nich na przykład instrumenty muzyczne, przedmioty tłukące się, dzieła sztuki, wyroby ceramiczne oraz przedmioty wykonane z kruchych materiałów. W gronie często przewożonych rzeczy natrafimy na pianina, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, rzeźby, lustra oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia należytego osłonięcia transportu jest kluczowa. Opłaca się wykorzystać materiały zabezpieczające takie jak: folia bąbelkowa, folia stretch lub kartony. Folii bąbelkowej i kartony najlepiej wziąć do ochronienia mniejszych fragmentów – można je uzyskać w markecie budowlanym i w portalach w sieci. Tymczasem folia stretch stosowana jest do osłonięcia całej rzeczy. Do zabezpieczenia przesyłki można wziąć także pledy, styropian, gazety, ręczniki oraz taśmy.

 

Cena transportu przesyłki o specjalnej ostrożności

 

Cena transportu pakunku, która wymaga specjalnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru oraz gabarytów, jak również od odległości pomiędzy miejscem załadunku i miejscem wyładunku. Na definitywny koszt może wpłynąć także potrzeba dostarczenia surowców zabezpieczających przez firmę transportową. Na przykład, za przewóz lustra na trasie Gliwice – Warta zapłacono niecałe 250 zł. Natomiast za transport zegara kominkowego na odcinku z Łodzi do Holandii kosztowało 200 zł. Za transport rzeźby z kamienia z Umianowic do Warszawy zapłacono 300 PLN.