(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Flores (Nr 6478482)

Flores

Długość [m]:

40

Szerokość [m]:

40

Wysokość [m]:

40

Waga w kg (łączna):

1

Dystans: 258.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

9 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Cáceres

11 wrz 2020


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przesyłki, których transport zobowiązuje do nadzwyczajnej ostrożności uważa się paczki, które często ulegają defektom oraz bywają delikatne i łamliwe. Zaliczamy do nich np. dekoracje, rzeczy szklane, dzieła sztuki, wyroby gliniane oraz przedmioty wykonane z kruchych materiałów. W otoczeniu zwykle przewożonych przedmiotów natrafimy na pianina, szklane kabiny prysznicowe, szyby samochodowe, rzeźby, zegary oraz stoły bilardowe.

 

Kwestia odpowiedniego zabezpieczenia transportu jest ważna. Warto wziąć materiały chroniące jak przykładowo: folia stretch, folia bąbelkowa oraz kartony. Folii bąbelkowej i tekturę dobrze jest wziąć do zabezpieczenia mniejszych elementów – można je uzyskać w markecie budowlanym lub w sklepach w sieci. Tymczasem folia stretch używana jest do zawinięcia całej rzeczy. Do zabezpieczenia przesyłki można wziąć także koce, styropian, gazety, ręczniki i taśmy.

 

Koszt przewozu paczki o wyjątkowej ostrożności

 

koszt przewozu pakunku, która jest nadzwyczajnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru i wielkości, a także od trasy między punktem załadunku i punktem wyładunku. Na ostateczny koszt może wpłynąć również niezbędność zapewnienia surowców osłaniających przez firmę transportową. Przykładowo, za przewóz lustra na odcinku Gliwice – Warta kosztował niecałe 250 zł. Natomiast za transport zegara kominkowego na odcinku z Łodzi do Holandii kosztowało 200 złotych. Za przewóz rzeźby z kamienia na trasie Umianowice – Warszawa kosztował 300 zł.