(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

FN - M13 (Nr 6598777)

FN - M13
Waga
Sztuk
FN - M13
Długość
200 cm
150 kg
1
Łączna waga:
150 kg
Dystans
1137 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Limburgia, Grubbenvorst

Od 5 paź 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.