(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Foed mandea (Nr 6067866)

Foed mandea

Marka i model:

Ford manteo

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

15 maj 2020

Adres i termin dostawy

Kanada, Quebec, Montreal

15 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.