(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford (Nr 4762492)

Ford

Marka i model:

Edge Sport

Waga w kg (łączna):

2200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 6389.00 km

Adres i termin nadania

Arabia Saudyjska, مكة المكرمة, جدّة

Od 25 lip 2019 do 5 gru 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Lincoln

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.