(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford (Nr 4828460)

Ford

Marka i model:

FORD FOCUS

Waga w kg (łączna):

950

Liczba sztuk:

1

Dystans: 807.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Lünen

Od 2 sie 2019 do 4 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Nowa Ruda

Od 3 sie 2019 do 5 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.