Ford (Nr 4935986)

Ford

Marka i model:

Ford fiesta

Waga w kg (łączna):

1050.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1500.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Villeneuve-Loubet

3 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Cieszyn

30 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.