Ford (Nr 5997706)

Ford

Marka i model:

2002

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3385.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Uppsala, Gimo

Od 1 maj 2020 do 29 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 18 cze 2020 do 19 cze 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.