(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford (Nr 6072978)

Ford

Marka i model:

Ford Mustang

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 176.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Styria, Proleb

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Austria, Dolna Austria, Korneuburg

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.