(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-09-25 10:37

Ford c-Max (Nr 2050106)

Marka i model:

Ford c-max

Waga w kg (łączna):

1394.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 890.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Monchengladbach, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nowa Ruda, Polska

Termin elastyczny