(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 20:50

ford c-max (Nr 2756560)

ford c-max

Marka i model:

ford c-max

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2171.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Bordeaux, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny