(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford C-Max (Nr 4890578)

Ford C-Max

Marka i model:

Ford C-Max

Waga w kg (łączna):

1390.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1249.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Ellingen

Od 30 wrz 2019 do 5 paź 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Kluż-Napoka, Kluż-Napoka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.