Ford C-Max (Nr 6396266)

Ford C-Max
Waga Sztuk:
Ford C-Max 1 Gen. (2003 - 2007) Minivan
Długość
433 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
159 cm
ok. 1527 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1527 kg
Dystans: 1628 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Monza

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Murcja, Calle Río Pliego

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.