Ford C-Max (Nr 7619879)

Ford C-Max
Waga
Sztuk
Ford C-Max 2 Gen. (2010 - 2015) Grand minivan 5-Puertas
Długość
452 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
168 cm
ok.
1555 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1555 kg
Dystans
2858 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Vilafranca Del Penedès

Od 17 gru 2021 do 20 gru 2021

Adres i termin dostawy

Litwa, Okręg Wileński, Wilno

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.