(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Cmax (Nr 5493880)

Ford Cmax

Marka i model:

Ford Cmax

Waga w kg (łączna):

1320

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1685.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Kujawsko-Pomorskie, Gemeinde Gmünd

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Estonia, Prowincja Harju, Tallinna Linn

19 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.