(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Cmax (Nr 6044328)

Ford Cmax

Marka i model:

Ford Cmax

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1531.00 km

Adres i termin nadania

Estonia, Harjumaa, Tallinn

31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Czechy, Kraj Południowomorawski, Brno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.