(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Cortina (Nr 4847454)

Ford Cortina

Marka i model:

Ford Cortina MK1

Waga w kg (łączna):

900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 946.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zürich, Zürich

Od 28 lis 2019 do 5 gru 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

5 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.