Ford Ecosport (Nr 6527126)

Ford Ecosport
Waga Sztuk:
Ford Ecosport
Długość
401 cm
ok. 1800 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1800 kg
Dystans: 2130 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 19 wrz 2020 do 23 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Oliva

Od 24 wrz 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.