Ford EcoSport (Nr 7536425)

Ford EcoSport
Waga
Sztuk
Ford EcoSport 2 Gen. (2013 - 2019) Crossover
Długość
424 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
169 cm
ok.
1358 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1358 kg
Dystans
6473 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Od 26 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 31 maj 2021 do 15 sie 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.