(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Ecosport 2014 (Nr 6212341)

Marka i model:

Ford ECOSPORT

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [€]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4798.00 km

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Abu Zabi, Abu Zabi

Od 29 cze 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Mołdawia, Municipiul Chișinău, Kiszyniów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.